Kur izmantot dažādos tapešu veidus ?

Datums: 2013.01.02

Tapetes ir viens no iekštelpu apdares risinājumiem, kas vienmēr būs aktuāls. Tam ir vairākas būtiskas priekšrocības: nav jāiegulda lieli finanšu un laika resursi, to krāsu, faktūru un to kombinēšanas iespējas ir daudzveidīgākas. Šajā rakstā iepazīstināsim Jūs ar dažādajiem tapešu veidiem, kuri pastāv un to izmantošanas nolūkiem.

1. Papīra tapetes:

Papīra tapetes ir vissenākās, tās veidotas no ekoloģiski tīra materiāla, ir trauslas, plānas un neelastīgas. Visvairāk šīs tapetes ir piemērotas sienu apdarei. Šīs tapetes noderēs cilvēkiem, kuriem ir kāda alerģija, jo papīra tapetes nesatur alergēnus. Papīra tapešu izvēlē ir loģisks ekonomisks pamatojums, jo tās ir lētākas kā citas tapetes.

2. Krāsojamās tapetes:

Šīs tapetes ir iespējams pārkrāsot pat līdz septiņām reizēm. Pārsvarā krāsojamās tapetes sniedz lielu izvēli reljefa, faktūras un krāsu  ziņā un tieši tamdēļ kļuvušas iecienītas. Pārsvarā krāsojamās tapetes var attiecināt uz tiem, kam patīk bieži mainīt interjeru.

3. Vinila tapetes:

Vinila tapetes ieguvušas strauju popularitāti un ir mūsdienu tehnoloģiju radīts apdares risinājums. Šīs tapetes iespējams izmantot teju visās telpās – istabās, virtuvēs, vannas istabās, sabiedrisko iestāžu telpās un citur. Vinila tapetēm ir augsta kvalitāte – tās veidotas no no divām kārtām, apakšējā kārta no fizelīna vai papīra, bet virsējā kārta ir polivinilhlorīda plēve.

4. Dabiskā materiāla tapetes:

Lielākā daļa dabisko tapešu ir veidotas ar rokām un no tādām izejvielām kā bambusa, salmiem, ūdenszālēm, zāles šķiedras, sizala, korķa, rīspapīra un citiem. Šīs tapetes ir īpaši piemērotas tiem, kas vēlas izcelt individualitāti savā interjerā.

5. Fizelīna tapetes:

Flizelīna tapetēm ir divas priekšrocības: līmēšanas procesu var veikt ar tapetes rulli un tapešu sloksnes var noņemt, tās nesamitrinot. Fizelīna tapetes visbiežāk klāj uz sienas. Līmi vispirms uzklāj uz sienas un tapetes piegriež sausas.